Rozhovor: BLU Energy Drink

BLU Energy Drink vznikl teprve v roce 2007 v Izraeli, kde celkem rychle získal na oblíbenosti. Velké úspěchy na domácím trhu předznamenaly příchod dalších chutí i spuštění výroby v Polsku, odkud se přeci jen lépe expanduje po celé Evropě. Aktuálně se Blu distribuuje do více než 20 zemí, domácí trh ovládá s 55% podílem a určitě chutná další zajímavé příchutě, které nenabízí jen tak někdo. Není tedy divu, že se BLU dostává i do ČR. Nejlépe se dá díky sídlu distributora sehnat ve východních Čechách, ale snad bude brzy i na dalších místech. Jaké příchutě se dají v ČR sehnat a co všechno od této značky můžeme očekávat, se dozvíte v následujícím rozhovoru:

blu-energy-drink-logo

Jaké příchutě BLU Energy drinku dovážíte do ČR?
V současné době dovážíme do České republiky samozřejmě základní BLU Energy Drink, BLU Cranberry, BLU Lemon-Lime, BLU Sugarfree a aktuálně i absolutní novinku, kterou je BLU Vodka (4,9% alc.). Jedná se o limitovanou edici a zvláštností je, že má plechovku o velikosti 355 ml. Teprve na základě prodejnosti se bude celosvětově uvažovat o jejím zařazení do „sériové“ výroby. Již dříve jsme BLU VODKA na trh v české republice uvedli, nicméně se taktéž jednalo o limitovanou edici, rozdílem byl větší obsah alkoholu (7,9% alc.) a navíc byl v klasické 250 ml plechovce. O její další výrobě se zatím neuvažuje.

Plánujete rozšíření nabídky i o další příchutě?
Naším cílem zde v České republice je nabízet základní řadu produktů BLU Energy Drink. To znamená základní příchuť, cranberry, sugar free a lemon lime, kde již bylo pevně rozhodnuto o tom, že se z limitované edice přechází do „sériové“ výroby, což znamená, že i v ČR bude tato příchuť pravidelně k dostání. U příchuti BLU Vodka (4,7% alc.) se bude čekat na odezvu od koncových zákazníků a odběratelů. V současné době v České republice k dispozici je a předpokládáme, že tak bude minimálně do února 2012.

Blu Blu

Novinkou, kterou chystáme již na konec listopadu 2011, je příchuť Passion Fruit. Jedná se taktéž, alespoň prozatím, o limitovanou edici, nicméně minimálně do poloviny roku 2012 bude k dispozici i na českém trhu, poté se uvidí. Velkou novinkou, kterou společnost BLU Energy Drink již uvedla na trh v několika zemích je BLU Daily (někde je název BLU Day). Jedná se klasický BLU Energy Drink, který je uzpůsoben tak, aby ho mohli pít jak děti tak například těhotné ženy. Nicméně v České republice bude k dostání až v druhé polovině roku 2012.

Je BLU v plechovce s českými popisky, nebo dovážíte nějake cizí? 
Popisky jsou přímo na plechovce v českém jazyce pouze na základní příchutí BLU Energy Drink a nově také na BLU Cranberry. U ostatních příchutí jsme zatím nedosáhli na čísla, která by nám povolovala český překlad na plechovce, ale již se k nim blížíme. Ostatní verze zatím řešíme polepením každé plechovky vlastním českým překladem.

Blu Blu

Kde se dá BLU sehnat?
Na českém trhu fungujeme jako distributor BLU Energy Drink necelý rok, proto se nám zatím nepodařilo obsadit celou Českou republiku a bude to ještě nějakou chvíli trvat. Nicméně se nám daří expandovat raketovým tempem. V současné době je možné naše drinky sehnat v domovském Pardubickém kraji, dále v Královéhradeckém, Středočeském, Olomouckém a na Vysočině. Momentálně se orientujeme na kluby, bary, bowlingy, hospody, restaurace, pivnice a tak dále. V řetězcích velkých obchodů typu Tesco nebo Makro nás v současné době budete hledat marně. Stejně tak nás nenajdete v nabídce velkoobchodů. Jdeme cestou přímého prodeje, kdy naší obchodní zástupci nabízejí drinky přímo a zajišťují i zásobování našich zákazníků. V budoucnu nás samozřejmě budete moci najít i ve velkých řetězcích. Co se týče velkoskladů i tam bude možné BLU Energy Drink získat a to počínaje rokem 2012.

BLU je tedy především klubový drink?
Dá se říci, že na tuto otázku jsem již odpověděl. BLU Energy Drink není pouze klubovým drinkem, nicméně v současné době je naší strategií objevovat se hlavně v klubech a barech. V budoucnu tomu bude jinak.

Blu

Plánujete rozšíření prodeje do Prahy, kde je potencionálně největší trh?
Plánujeme rozšíření prodeje nejen do Prahy, ale do celé České republiky. V Praze by se naše drinky měli objevit taktéž počátkem roku 2012.

BLU Lime-Lemon a BLU Sugarfree jsou označené jako limitované. Jak dlouho budou v nabídce? 
BLU Lime-Lemon a BLU Sugarfree již nejsou limitovanou edicí, stali se členem rodiny BLU Energy Drink, takže nehrozí jejich stažení z prodeje.

Chystáte nějaké zajímavé akce?
Promo akce již probíhaly v loňském roce, nicméně počínaje měsícem říjen jsme rozjeli reklamní akce v klubech v Pardubickém, Královehradeckém, Olomouckém a také Středočeském kraji. Tyto akce jsou každý týden až do konce února, vždy v jiném klubu. Probíhají většinou formou určité soutěže o věcné ceny od BLU Energy Drink, samozřejmě za doprovodu našich hostesek.

Blu

Proč jste se rozhodli právě pro BLU Energy Drink?
Důvodem, proč jsme se rozhodli pro BLU Energy Drink, byla samozřejmě výborná chuť, velmi dobré reference ze zemí, kde se BLU Energy Drink již dal koupit, samozřejmě zajímavý design plechovek, velmi dobrá podpora ze strany mateřské společnosti a v první řadě variabilita vývojového oddělení BLU Energy Drinku, které přišlo s příchutěmi, jenž nejsou u ostatních značek energetických nápojů zvykem. Navíc je ve vývoji celá řada dalších chutí.

Za BLU Energy Drink / Blu4life.cz odpovídal R. Pražák. 
Děkujeme a přejeme hodně štěstí s rozšířením BLU Energy Drinku po celé ČR! 

Jak vidíte, mateřská firma v Izraeli i český distributor se snaží dělat vše možné k tomu, aby si BLU Energy Drink našel své místo v obchodech. Několik velmi zajímavých příchutí slibuje zaplnění díry na trhu, kterou je nedostatek stále oblíbenějších energy drinků s příchutěmi či dokonce alkoholem. Já osobně pil zatím jen klasický BLU Energy Drink. Chutnal zajímavě, ale můj názor se dozvíte až spolu s recenzí ostatních verzí. Snad je seženu co nejdříve! Ani to však nebude od BLU všechno a my slibujeme, že se k němu zase někdy vrátíme :)

Komentáře

1 | Juchu @ | před dvanácti roky

Mam jenom 100 ED, ale ten cranberry mam :DD

reagovat

2 | Hany @ | před dvanácti roky

a cena?

reagovat

3 | Primery | před dvanácti roky

Mam vsechny 4 co jsou nahore, koupil jsem je nahodou v Letovicich v jedne kavarne, ktera je hned u kruhace. Stalo to myslim cca 40kc. Chut neznama :D mam ve sbirce plny!

reagovat

4 | COOL@ | před jedenácti roky | themrcoola.blogspot.com

Dneska v Poděbradech lemond lime a cranberry.

reagovat

5 | QwengerCz | před jedenácti roky

Kde je sehnat

Zdravím
Jen se chci zeptat kde je koupím v Hradcikrálovích ?

reagovat

Připojte váš komentář!

Můžete používat Texy! syntaxi.

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.